On special offer

Liebig Orginal Yerba Mate 0,5 kg

  • Liebig Orginal Yerba Mate 0,5 kg
  • Liebig Orginal Yerba Mate 0,5 kg
  • Liebig Orginal Yerba Mate 0,5 kg
  • Ekskluzywna, bogata w witaminy argentyńska marka yerba mate z plantacji o 80-letniej tradycji. Zdrowo pobudzająca. Szczególnie polecamy! ...
Producer: Playadito
Moc: 5

This product is available in our stores

You can buy this product without placing an online order at one of our stores in your area. Check where the product is in stock.
Check availability

You can buy in installments!

Ta smaczna i zdrowa yerba mate to historia argentyńskich upraw w stanie Corientes. Produkowana od przeszło 80 lat w Colonii Liebig. Ta wyborna mate z olbrzymią ilością witamin posiada cierpko-słodki posmak i delikatny aromat. Selekcja to symbol argentyńskiej plantacji Cooperativa Liebig. Wyważone procedury sadzenia i  produkcji yerba mate słyną w całej Ameryce Płd. Przeciętny Argentyńczyk pija Liebig ze względu na olbrzymie ilości witaminy B1, której jedna porcja tej mate dostarczy 42% dziennego zapotrzebowania. Witamina B1 (tiamina) jest jednym z przedstawicieli witamin rozpuszczalnych w wodzie. Witamina ta pełni w organizmie szereg ważnych funkcji, ale najważniejszą z nich jest udział w przemianach węglowodanów - m.in. w przemianie niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania mózgu - glukozy w energię. Spożywając dietę bogatą w węglowodany (np. w żywieniu sportowców) należy szczególnie zwrócić uwagę na spożycie witaminy B1. Ważnym mikroelementem którego dostarczy Liebig to żelazo, którego spożywamy coraz mniej ze względu na wysoką ilość przetworzonych produktów. Liebig zapewnia jego dzienne zapotrzebowanie w 12%. Mając na uwadze, że niedobór  żelaza stał się zjawiskiem powszechnym picie mate zacznie zabezpiecza przed jego gwałtowną utratą. W yerba mate żelazo występuje w formie chelatowej czyli  ma połączenia  z białkiem jak to ma miejsce w każdej formie naturalnej w przyrodzie. Dzięki temu łatwo uwalnia i magazynuje się w organizmie.

Idealna na prezent!

Liebig pokrywa dzienne zapotrzebowanie
 
witaminy B6 - 36% dziennego zapotrzebowania,
magnezu - 12% dziennego zapotrzebowania,
witaminy C - 7% dziennego zapotrzebowania

Warto wiedzieć, że bakterie zamieszkujące przewód pokarmowy każdego zdrowego człowieka syntetyzują witaminę B1. Jednakże wytwarzane ilości są zbyt małe, by pokryć całkowite zapotrzebowanie na tę witaminę.

 


Ask for this product

If this description is not sufficient, please send us a question to this product. We will reply as soon as possible.

Data is processed in accordance with privacy policy. By submitting data, you accept privacy policy provisions.

Fields marked with asterisk are required
pixel